Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 08 Lipiec 2020r.
Drukuj
5.11.2014 Energetyczne Zaduszki
Dodano: 6 Listopad 2014r. 08:04

Już po raz piąty  z inicjatywy Duszpasterskiej Wspólnoty Zawodowej  „Nazaret”   Gorzowscy Energetycy  spotkali się   w kościele pw. Chrystusa  Króla w Gorzowie Wlkp., by  uczestniczyć we Mszy Świętej  w intencji zmarłych Energetyków. Eucharystii  przewodniczył Duszpasterz Gorzowskich Energetyków ks. Jarosław Zagozda, a uczestniczyli w niej przedstawiciele Dyrekcji Oddziału Dystrybucji , Rejonów Dystrybucji, Dyrekcji Elektrociepłowni Gorzów Wlkp., Pracownicy oraz Poczty Sztandarowe NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. i  NSZZ Solidarność Elektrociepłowni Gorzów Wlkp.

Po raz pierwszy w Energetycznych Zaduszkach uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polski (SEP) oraz Technikum Elektrycznego z Gorzowa Wlkp.

Po Mszy w wypominkach wspomniano zmarłych Energetyków z EC Gorzów, Centrali OD Gorzów Wlkp., RD Gorzów Wlkp. RD Dębno, RD Sulęcin, RD Międzychód, RD Choszczno i Elektrowni Wodnych, SEP.

W Polsce tradycja Zaduszek  zaczęła się tworzyć już w XII wieku , a z końcem XV wieku była znana w całym kraju. W polskim Kosciele katolickim  Dzień Zaduszny ma rangę wspomnienia obowiązkowego , jako wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych.

 

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2703 razy.