Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 06 Sierpień 2020r.
Drukuj
27.08.2015 Zmiany w Radzie Nadzorczej Enei
Dodano: 28 Sierpień 2015r. 07:40

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Enei podjęło uchwały w sprawie zamian w radzie nadzorczej spółki. Wybrano przewodniczącą rady i powołano jednego nowego członka RN spółki .NWZ podjęło uchwałę w sprawie wyboru na przewodniczącą RN Enei dotychczasowej członkini rady Małgorzaty Niezgody.

Stanowisko szefa rady nadzorczej Enei pozostawało nieobsadzone od 22 lipca, po tym jak przewodnicy oraz członek rady nadzorczej spółki Wojciech Chmielewski złożył rezygnację z zajmowanych funkcji w związku z objęciem stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.
Jeszcze w lipcu resort skarbu korzystając z zapisanych w statucie spółki uprawnień uzupełnił skład rady powołując na stanowisko członka RN Monikę Macewicz.  Natomiast podczas NWZ Enei do składu rady nadzorczej spółki IX wspólnej kadencji został powołany Radosław Winiarski.
Radosław Winiarski jest naczelnikiem Wydziału Analiz Przedprywatyzacyjnych w Departamencie Analiz Ministerstwa Skarbu Państwa.
Z MSP związany jest od 2007 roku. Jednocześnie od 2001 jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania (Katedra Systemów Finansowych Gospodarki, Zakład Bankowości i Rynków Pieniężnych). W 2007 roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Warszawski. Nowy członek RN Enei od marca 2014 zasiada też w radzie nadzorczej spółki H. Cegielski-Poznań.

Po zmianach RN Enei pracuje w składzie: Małgorzata Niezgoda - przewodnicząca RN oraz członkowie: Sławomir Brzeziński, Marian Gorynia, Wojciech Klimowicz, Monika Macewicz, Sandra Malinowska, Tadeusz Mikłosz, Rafał Szymański i Radosław Winiarski.

Źródło CIRE.PL

Więcej o RN Enea


Wiadomość tą wyświetlono 1836 razy.