Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 08 Lipiec 2020r.
Drukuj
28.10.2015 O działalności socjalnej w GK Enea
Dodano: 29 Październik 2015r. 08:11

Z inicjatywy pracodawców w Baranowie doszło do spotkania dotyczącego działalności socjalnej w GK Enea.

1.Spotkanie rozpoczęło się od złożenia oświadczenia związków zawodowych z Enea Wytwarzanie (EW). Organizacje związkowe  EW w przyjętym stanowisku wypowiedziały się przeciwko wejściu do wspólnej działalności socjalnej. W odpowiedzi dyr. J. Jeziorny stwierdził, że dzisiejsze spotkanie nie dotyczy wspólnej działalności socjalnej tylko ujednolicenia świadczeń socjalnych w GK ENEA.

2. Przedstawiono prezentację porównującą świadczenia socjalne w spółkach należących do wspólnej działalności i EW. Z prezentacji między innymi dowiedzieliśmy się, że:- EW ma większy odpis na ZFŚS (powiększony jest dla pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnych),w EW pracownicy składają oświadczenia o wysokości zarobków( zamiast zaświadczeń z Urzędu Skarbowego).Strona związkowa przedstawiła swoje stanowisko w zakresie ujednolicenia świadczeń socjalnych w GK-jesteśmy za, pod warunkiem, że nikt na ujednoliceniu nie straci. Ciężko to będzie osiągnąć bez ujednolicenia wysokości odpisu na ZFŚS.

3.Strona społeczna ze Szczecina i Gorzowa Wlkp. bardzo negatywnie oceniła nowe zasady funkcjonowania wspólnej działalności socjalnej obowiązujące w 2015 r. Strona pracodawcy podkreśliła, że to nie jest tematem dzisiejszego spotkania. Uzgodniono, że 26.11.2015 r. odbędzie się osobne spotkanie dotyczące tej tematyki. 


Wiadomość tą wyświetlono 1578 razy.