Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 07 Marzec 2021r.
13.04.2009-Posiedzenie MK NSZZ Solidarność Enea .
Dodano: 14 Kwiecień 2009r. 20:14

W Gorzowie  obradowała  Międzyzakładowa Komisja NSZZ Solidarność Enea. Po przyjęciu programu zebrania członkowie MK wysłuchali krótkiego sprawozdania złożonego przez Przewodniczącego MK- Piotra Adamskiego. Następnie przystąpiono do realizacji przyjętego programu:

1.Wybory do Rady Nadzorczej Enea S.A.- zapoznano się z terminarzem wyborczym , desygnowano kandydatów MK do RN i upoważniono Prezydium do podjęcia próby uzgodnienia listy kandydatów z drugim reprezentatywnym związkiem.

2.Pozew przeciwko Ministrowi Skarbu Państwa w sprawie nie wydania uprawnionym osobom akcji pracowniczych w procesie prywatyzacji Enea S.A.- wysłuchano opinii prawnika P.Cierkońskiego  i postanowiono złożyć stosowny pozew. Koszty z tym związane poniosą  solidarnie Komisje Podzakładowe.

3.Spory zbiorowe w Enea S.A. i Enea Operator .Członkowie Prezydium zdali relacje z toczących się rokowań. Po krótkiej dyskusji ustalono dalszą taktykę prowadzenia sporów.