Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 27 Luty 2021r.
Drukuj

Kopalnia Bogdanka jest w dobrej sytuacji, w przyszłym roku zatrudni ponad 300 nowych pracowników - powiedział jej prezes Krzysztof Szlaga w poniedziałek

Prezes Krzysztof Szlaga powiedział, że kopalnia w Bogdance (Lubelskie) jest w dobrej sytuacji, planuje poważne inwestycje. "W przyszłym roku zatrudnimy ponad 300 osób w naszej spółce-matce, czyli w samej kopalni. Zwiększamy zatrudnienie widząc, co się dzieje na rynku, obserwując tę sytuację, ale bez żadnego hurraoptymizmu, spokojnie i tylko pod to, co rzeczywiście w długim terminie jesteśmy w stanie dostarczyć i sprzedać" – powiedział podczas uroczystości z okazji Barbórki.

Prezes przypomniał, że niedawno Bogdanka uzyskała koncesję wydobywczą na nowe pole Ostrów, co oznacza, że kopalnia podwoiła swoje zasoby i przy obecnym poziomie wydobycia ma perspektywy pozyskiwania węgla na prawie 50 lat.

Mija właśnie 35 lat od uruchomienia wydobycia w Bogdance - przypomniał Szlaga. "Kopalnia jest liderem. Chcemy być liderem kosztowym całej branży, nie tylko w Polsce, ale - nie bójmy się tego powiedzieć - i na świecie" – powiedział K.Szlaga

"Bogdanka działa dzisiaj jako zdrowy organizm. Codziennie są problemy, wyzwania, jakiś kłopot do rozwiązania. To normalne, tak musi być w każdej spółce, która chce się rozwijać. Radzimy sobie z tymi codziennymi problemami, bo nasz system odpornościowy, to w jaki sposób podejmujemy decyzje, kto je podejmuje, jak kompetentni są to ludzie, pomaga nam w rozwoju" - dodał Prezes.

W uroczystościach Barbórki w Bogdance uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz regionalnych, samorządowcy.

Najlepsze życzenia zarządowi kopalni i górnikom złożył listownie prezydent RP Andrzej Duda. "Górnicy są społecznością wyjątkową, tak, jak wyjątkowy jest ich zawód, jak wyjątkowe znaczenie ma ich praca dla Polski. Świadczy o tym również historia i obecne sukcesy kopalni Bogdanka" - napisał prezydent.

Życzenia górnikom nadesłali też m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz premier Beata Szydło.

Wyróżniającym się pracownikom kopalni wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie górnicze oraz honorowe kordziki i szpady.

Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka wypracowała w III kwartale 2017 r. przychody ze sprzedaży wynoszące 405 mln zł oraz zysk netto w wysokości 31,5 mln zł. Po trzech kwartałach 2017 r. jej udział w rynku sprzedaży węgla energetycznego kształtował się na poziomie 17,7 proc., a w rynku węgla energetycznego do energetyki zawodowej na poziomie 25,5 proc. W całym roku planuje wydobycie około 9 mln ton węgla.

Spółka zatrudnia około 4,5 tys. osób, wraz ze spółkami zależnymi - ponad 5 tys., a oprócz tego współdziała z Bogdanką jeszcze 1,5 tys. pracowników firm zewnętrznych.

Źródło -CIRE.PL

Więcej o LWB


Wiadomość tą wyświetlono 1423 razy.