Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 26 Luty 2021r.

W Katowicach w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko Dąbrowskiego odbyło się posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki.
Na posiedzenie zaproszeni zostali Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda oraz były już Przewodniczący KSGiE Kazimierz Grajcarek.
Piotr Duda zapoznał zebranych ze szczegółami przebiegu dwóch ostatnich spotkań KK z przedstawicielami Rządu RP gdzie omawiano między innymi:
- postulaty zgłoszone przez NSZZ Solidarność
Wzrost płacy minimalnej
Odmrożenie odpisu na ZFŚS
Wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej
- powyborczą sytuacje w Regionie Śląsk Opolski
- podpisanie umowy lojalnościowej z Lotosem w sprawie rabatów dla członków NSZZ Solidarność.

Kazimierz Grajcarek przedstawił relację z odbytych konferencji COP24 w sprawie zmian klimatycznych.
Omówiono również sytuację jaka od dłuższego czasu ma miejsce w PGE (przedstawioną w Tygodniku Solidarność) ale również w innych Grupach Energetycznych np. w Enea.
W związku z bierną postawą Rządu w tym aspekcie i w innych ważnych sprawach, jak niepowołanie Związku Pracodawców, zapadła decyzja o rozpoczęciu akcji protestacyjnej - ustalono harmonogram działań.

Przyjęte stanowiska, harmonogram działań,

artykuł Tygodnik Solidarność