Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 18 Sierpień 2019r.
Drukuj

W Warszawie ponownie spotkali się członkowie Sztabu Protestacyjno-Strajkowego. Podsumowano dotychczasowe działania-w regionach odbyły się odwiedziny i spotkania z posłami i senatorami Zjednoczonej Prawicy (ZP) w ramach akcji informacyjnej sztabu protestacyjno-strajkowego NSZZ „Solidarność”. Z większością parlamentarzystów udało się spotkać. Przekazano im stanowisko Związku z postulatami.


Niestety w większości przypadków mogliśmy jedynie usłyszeć, że oni jako posłowie, senatorowie nic nie mogą i sugerowali spotkanie z władzami ZP . Niemniej parlamentarzyści zdeklarowali się o przekazaniu postulatów rządowi i władzom poszczególnych partii wchodzących w skład ZP.

Przypominamy, że głównymi postulatami Solidarności są: wprowadzenie kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, podwyżki w państwowej sferze budżetowej na poziomie nie mniejszym niż podwyżki w służbach mundurowych, podniesienia kwoty wolnej od podatku i całkowitego odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego. Sztab oceniając efekty akcji zdecydował o uruchomieniu kolejnych działań. W pierwszej kolejności będą akcje we wszystkich regionach. Sztab powołał również grupę roboczą do opracowania kolejnych działań.
Niezależnie od powyższego, NSZZ Solidarność deklaruje otwartość na dialog.

Powstanie Sztabu Protestacyjno StrajkowegoWiadomość tą wyświetlono 1222 razy.