Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 17 Styczeń 2021r.
Drukuj

W Poznaniu w siedzibie Enea Trading odbyła się kolejna tura rokowań , których celem jest zawarcie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Enea Trading.

Niestety nie udało nam się przekonać zarówno pracodawcy jaki naszych partnerów społecznych do zastosowania trybu porozumienia o stosowaniu ZUZP ENEA. Taka formuła pozwoliłaby nie tylko na uniknięcie błędów, ale i znacznie prostszy sposób rejestracji przez PIP.

Tak więc kolejne spotkanie polegało na analizie propozycji pracodawcy – tempo prac jakie towarzyszy tym negocjacjom jest niespotykane, w naszej ocenie tak się nie tworzy prawa a Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy jest przecież wewnątrzzakładowym prawem pracy.

Podstawowym miejscem różnicy zdań jest jednak fakt iż pracodawca zamierza wyłączyć spod układu znaczną część Pracowników. Na to niema zgody strony społecznej. Całe spotkanie skupiło się więc na aspekcie jakie konkretnie stanowiska zamierza pracodawca wykluczyć i dlaczego.

Na kolejne spotkanie pracodawca ma przygotować zestawienie ilościowe Pracowników z podziałem na stanowiska co do których istnieje rozbieżność zdań.

Wcześniejsze negocjacje.


Wiadomość tą wyświetlono 1332 razy.