Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 17 Listopad 2019r.

4 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00 w przed Urzędami Wojewódzkimi w całej Polsce odbyły się pikiety protestacyjne NSZZ Solidarność. Nie inaczej było w Gorzowie Wlkp.

Blisko 200 związkowców z Solidarności, protestowało przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Pikietujący domagali się podwyżek płac nie tylko w sferze budżetowej oraz realizacji postulatów związku z 11 grudnia 2018 r.

Od roku 2016 staramy się pokojowo rozmawiać z rządem. I wiele tych postulatów udało się wspólnie zrealizować: stawki godzinowe, przywrócenie wieku emerytalnego, syndrom pierwszej dniówki, ograniczenie handlu w niedzielę. Przyszedł czas na rozmowy o  płacach Pracowników.
My reprezentujemy wszystkie grupy zawodowe. A rząd popełnia kardynalne błędy związane z polityką płacową w budżetówce. Podpisuje porozumienia z jedną grupą, dyskryminując inne. Chcemy usiąść i rozmawiać o podwyżkach dla wszystkich grup pracowniczych.
To tylko ostrzeżenie. Jeśli rząd nie usiądzie z nami do poważnych rozmów, to mimo że wolimy rozmawiać przy stole negocjacji, to pokażemy, że potrafimy walczyć o swoje. Od tego jest Związek Zawodowy Solidarność.

Mamy nadzieję, że skończy się tylko na tych 16. pikietach. Możliwości negocjacyjne się kończą. Po dzisiejszym dniu czekamy na odzew  strony rządowej . Czas na to, abyśmy globalnie porozmawiali na temat problemów wynagrodzeń nie tylko w sferze finansów publicznych oraz innych postulatach związku.

Relacja Radio Gorzów.

Obrady Sztabu Protestacyjno-Strajkowego NSZZ "S"