Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 22 Listopad 2019r.
3.09.2019 Kontrola PIP w Enea Centrum.
Dodano: 3 Wrzesień 2019r. 20:55

Pani Inspektor Okręgowej Inspekcji Pracy w Poznaniu Joanna Markiewicz zaprosiła na spotkanie do Poznania przedstawicieli Związków Zawodowych oraz Zakładowej Inspekcji Pracy. Pani Joanna poinformowała nas, że rozpoczyna kontrolę w Spółce Enea Centrum dotyczącą prawidłowości rozwiązania umów o pracę losowo wybranych 5  zwolnionych w 2019 r. Pracowników. Dodatkowo Pani Inspektor przeprowadzi kontrolę wykonania środków prawnych z poprzedniej kontroli z 7 lutego 2018 r.

Strona społeczna zasugerowała rozszerzenie zakresu kontroli o sprawy związane z przestrzeganiem zasad wynagradzania zawartych w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy, oraz zawartymi porozumieniami płacowymi.

Pani Joanna oświadczyła, że jeżeli tylko czas pozwoli postara się dokonać kontroli również w tym zakresie.

Wcześniejsze kontrole PIP w GK Enea

Kontrola w EC z 7.02.2018

Jak pracodawcy w Enea realizują zalecenia PIP.