Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 16 Styczeń 2021r.
Drukuj

W Poznaniu kontynuowano rozmowy dotyczące  uzgodnienia rocznego przyrostu płac w Enea S.A. Kolejny raz padły przeprosiny za słabą reprezentację zarządu na spotkaniu (obecny był tylko  prezes Zbigniew Piętka).

Spotkanie rozpoczęło się od uwag do przedstawionego na ostatnim spotkaniu rozliczenia płac za 2019 r. Po krótkiej dyskusji strona pracodawcy obiecała przesłać bardziej szczegółowe dane zgodnie z pismem przesłanym przez NSZZ Solidarność.

Następnie przystąpiono do negocjacji płacowych.

Prezes Zbigniew Piętka przypomniał stanowiska Stron z ostatniego spotkania, oraz zaproponował Stronie Społecznej podwyżkę płac zasadniczych od lipca, września lub grudnia. Strona pracodawcy po raz kolejny przedstawiła swoje argumenty dotyczące trudnego roku dla Grupy kapitałowej Enea :-koszty Co2, -inwestycje,- ciepła zima-niższa sprzedaż.

Strona związkowa uzasadniała swoje propozycje płac od stycznia lub lutego  galopującą inflacją, oraz poprosiła o przedstawienie propozycji podwyżek od początku roku.

Zaproponowanie przez stronę pracodawcy podwyżki od stycznia lutego lub kwietnia były na tyle małe, że nie spotkały się z akceptacją Strony Społecznej.

Niestety kolejny raz nie udało się zawrzeć kompromisu…

Strony uzgodniły kolejne spotkanie na dzień 26 lutego 2020 roku.

Więcej szczegółów do uzyskania w siedzibach NSZZ Solidarność.

Wcześniejsze rozmowy w SA


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 4598 razy.