Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 05 Lipiec 2020r.
1.06.2020 Plany restrukturyzacji GK Enea.
Dodano: 1 Czerwiec 2020r. 18:03

Związki zawodowe działające w GK Enea zaniepokojone pojawiającymi się informacjami dotyczącymi planów restrukturyzacji GK Enea. wystosowały oficjalne pismo do  Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina i Ministra Klimatu Michała Kurtyki

„Dociera do nas wiele niepokojących sygnałów na temat planów, jakie Ministerstwa przez Panów reprezentowane żywią wobec GK Enea oraz struktury ogólnie pojętej energetyki w Polsce. Przyjmujemy je z dużym niepokojem. W związku z powagą zagadnienia oraz nawarstwianiem się wątpliwości co do zamiarów Skarbu Państwa prosimy o udzielenie jasnej informacji, czy planowane są zmiany w strukturze GK Enea, a jeśli tak to na czym miałyby one polegać. Jednocześnie wnosimy o uwzględnienie naszego jednoznacznego stanowiska wyrażonego w załączonym dokumencie”

Stanowisko związków zawodowych GK Enea .

Pismo do MAP i MK

Plany restrukturyzacji górnictwa i energetyki