Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 29 Lipiec 2021r.
Drukuj

Specjalistyczny sprzęt laboratoryjny do badań w kierunku koronawirusa ufundowany przez Grupę Enea trafił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Dzięki urządzeniu aż dwukrotnie zwiększone zostaną możliwości diagnostyczne laboratorium. To dobra informacja dla całego regionu świętokrzyskiego - sprzęt pomoże w szybszym diagnozowaniu osób potencjalnie zakażonych. Pieniądze na ten cel przekazała Enea Elektrownia Połaniec, spółka z Grupy Enea.

Grupa Enea, jako spółka Skarbu Państwa, aktywnie włączyła się w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii powodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. W organizowaniu pomocy dla placówek medycznych walczących z chorobą COVID-19 uczestniczy także Enea Elektrownia Połaniec. Jedną z wielu inicjatyw pomagających medykom było przekazanie Polskiemu Towarzystwu Higienicznemu, poprzez Fundację Enea, kwoty blisko 270 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do badań w kierunku koronawirusa. Profesjonalny i nowoczesny sprzęt trafił do kieleckiego sanepidu - stacja pipetująca wraz z komputerem i oprogramowaniem sterującym zwiększy dostępność testów na koronawirusa i pozwoli na szybszą i sprawniejszą walkę z epidemią.

Zwiększenie liczby testów to skuteczniejsza wykrywalność zakażeń, a co za tym idzie zmniejszenie rozprzestrzeniania wirusa.

W poczuciu odpowiedzialności i troski o zdrowie, w czasie epidemii koronawirusa wspomagamy lokalne systemy ochrony zdrowia. Stąd również nasza pomoc dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Sprzęt, który przekazaliśmy, pomoże w szybszym diagnozowaniu potencjalnie zakażonych osób, co w obecnej sytuacji jest niezwykle ważne” - powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Grupa Enea w sytuacji zagrożenia epidemicznego natychmiast odpowiedziała na pojawiające się potrzeby ze strony placówek medycznych walczących z koronawirusem. Włączyła się w działania rządu koordynowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Do tej pory, za pośrednictwem Fundacji Enea przekazano ponad 4,1 mln zł. Pieniądze trafiły do kilkudziesięciu placówek z terenu działalności Grupy. Pomoc finansowa i rzeczowa spółek Grupy Enea wciąż jest przekazywana do różnych podmiotów i instytucji lokalnie zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Dzięki tak szerokiemu wsparciu zakupiono m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym respiratory, a także potrzebne środki higieny i ochrony osobistej. Swój udział we wspieraniu służb medycznych i sanitarnych w województwie lubelskim ma również będąca częścią Grupy Enea LW Bogdanka, która przekazała 740 tys. zł. W obliczu nadzwyczajnej sytuacji, która dotyczy naszego kraju, Grupa Enea aktywnie wspiera podmioty zaangażowane w walkę z koronawirusem. Pomoc płynie również od pracowników Grupy, którzy ofiarnie przekazali wpłaty na wsparcie placówek medycznych w ramach zbiórki Fundacji Enea oraz włączają się w pomoc seniorom w codziennych zakupach.

Wcześniejsza pomoc

 


Wiadomość tą wyświetlono 693 razy.