Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 29 Lipiec 2021r.
Drukuj

6 sierpnia w Polsce padł rekord. Wykryto najwięcej nowych przypadków koronawirusa - aż 726. Zmarło natomiast 18 chorych na COVID -19. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o powrocie niektórych obostrzeń.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że już od 8 sierpnia w Polsce będą dotyczyć nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dotyczą one łącznie 19 powiatów.

"Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń" - powiedział minister Łukasz Szumowski.

W powiatach i miastach na prawie powiatu oznaczonych na czerwono będą obowiązywać większe obostrzenia. Chodzi o powiat: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski. Łagodniejsze rygory wprowadzone zostaną w powiatach oznaczonych na żółto: wieruszowski, Jastrzębie-Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski, Przemyśl. Lista powiatów będzie aktualizowana na bieżąco, 2 razy w tygodniu.

W "czerwonych" powiatach pojawi się sporo zakazów. Między innymi nie będzie można organizować kongresów i targów, ani wydarzeń kulturalnych. Imprezy sportowe mają się odbywać bez publiczności, a na przyjęciach (wesela, pogrzeby, komunie itd.) nie może być więcej niż 50 osób. W środkach komunikacji zbiorowej zajęte może być tylko 50 proc. miejsc. Zamknięte zostały też wesołe miasteczka, parki rozrywki, kina, siłownie i sale fitness, sanatoria.

W "żółtych" powiatach obostrzenia są łagodniejsze - np. w wydarzeniach sportowych czy kulturalnych może brać udział tyle osób, ile wynosi 25 proc. miejsc.

Łagodzenie obostrzeń

 


Wiadomość tą wyświetlono 785 razy.