Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 28 Listopad 2022r.
Drukuj
14.11.2022 Zaduszki Energetyczne
Dodano: 15 Listopad 2022r. 21:13

Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, każdego dnia przemijamy i zbliżamy się do kresu naszej ziemskiej pielgrzymki. O tych prawdach często zapominamy w codziennej gonitwie. Boleśnie przypominamy sobie o tym dopiero w przypadku śmierci bliskiej osoby. Wtedy przychodzi chwila zadumy nad tym co jest naprawdę ważne w życiu. Między innymi dlatego warto raz w roku przypomnieć sobie Koleżanki i Kolegów, którzy kiedyś z nami pracowali a zakończyli już ziemski żywot. Dlatego tak cenna jest tradycja Energetycznych ZaduszekPodczas wspólnej modlitwy przypomnimy sobie  wszystkie zmarłe Osoby z którymi dany był nam wspólny okres życia zawodowego.

W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Energetyków „Nazaret  Oddział Terenowy Gorzów Wlkp.  już po raz trzynasty było organizatorem Zaduszek Energetycznych.  W  Mszy świętej w intencji zmarłych Pracowników w kościele pw. Chrystusa  Króla w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji Centrali i Rejonów z Oddziału Dystrybucji Gorzów, Enea Wytwarzanie obszaru gorzowskiego , Dyrekcji PGE Elektrociepłownia i PEC Gorzów Wlkp. , Przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polski i Technikum Elektrycznego z Gorzowa Wlkp.  Pracownicy, Emeryci i Renciści oraz Poczty Sztandarowe i Przedstawiciele NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. , NSZZ Solidarność  PGE Elektrociepłowni Gorzów Wlkp. i Technikum Elektrycznego w Gorzowie Wlkp. Eucharystii  przewodniczył Duszpasterz Gorzowskich Energetyków ks. Jarosław Zagozda w koncelebrze z Proboszczem Parafii przy ulicy Woskowej  Jerzym Piaseckim. Po Liturgii w wypominkach z imienia i nazwiska wspomniano zmarłych Pracowników z w/w firm. Lista zmarłych co roku się wydłuża  zmuszając  nas do refleksji i wniosków, że dzieli nas tylko czas…

Po uroczystościach w kościele, dzięki  Sponsorom i gościnności Dyrekcji „Elektryka” w budynku szkoły przy ul Grobla 68/A  przy  herbacie, kawie i cieście można było powspominać zmarłe osoby, oraz okres kiedy wspólnie z Nimi pracowaliśmy w naszych zakładach pracy.

 

 Organizatorom czyli Katolickiemu Stowarzyszeniu Energetyków „Nazaret”  Oddział Terenowy Gorzów Wlkp. oraz jej Przewodniczącemu Czesławowi Szablewskiemu dziękujemy za jak zwykle wzorową organizację.

Zaduszki 2021


Wiadomość tą wyświetlono 425 razy.