Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 25 Luty 2021r.
Drukuj
17.04.2008 -Strajk ostrzegawczy w Grupie Energa
Dodano: 17 Kwiecień 2008r. 17:59

 

Dwugodzinny strajk ostrzegawczy przeprowadzili w czwartek rano pracownicy firm Grupy Kapitałowej ENERGA. Strajk zorganizowały wszystkie związki zawodowe grupy.

Pracownicy odstąpili od wykonywania czynności służbowych. Protestują przeciwko nieprzestrzeganiu - ich zdaniem - przez pracodawcę praw pracowników i łamaniu wcześniej podpisanych umów społecznych, w tym zakładowych układów zbiorowych.

"W żadnej z naszych placówek - od Olsztyna po Koszalin - nie wyjeżdżaliśmy do planowych prac, czy to remontowych, czy innych" - powiedział PAP przewodniczący organizacji międzyzakładowej "S" w Enerdze-Operator Roman Rutkowski.

"Pracodawcy proponują nam restrukturyzację firmy, która ma polegać na utworzeniu wewnątrz koncernu dodatkowych spółek. Przy przenosinach, pracownicy stracą przywileje zapisane we wcześniej podpisanych umowach społecznych" - stwierdził Rutkowski.

Po spotkaniu Zarządu Energa SA i związków zawodowych strony uzgodniły że zasiądą do wspólnego stołu i w trybie dialogu będą próbowały rozwiązać sporne sprawy dotyczące konfliktu.

 Źródło CIRE.PL, PAP


Wiadomość tą wyświetlono 1659 razy.