Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 15 Lipiec 2024r.
Drukuj

Dzisiaj dotarła do nas odpowiedź jaką dostał Przewodniczący Rady Miasta Gorzów Wlkp. Jerzy Sobolewski na pismo jakie Rada Miasta skierowała  5 czerwca 2013 r. do Zarządu Operatora ws planów likwidacji Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. Z pisma które podpisał poprzedni zarząd Operatora ( A.Różycki i A.Kowalczyk- na zdjęciu powyżej) dowiadujemy się że:

-Strategia zakładająca likwidację OD Gorzów Wlkp. będzie konsultowana z pracownikami, kadrą kierowniczą i związkami zawodowymi.

-Ostateczna wersja strategii zostanie opracowana po w/w konsultacjach.

-Strategia została tymczasowo zawieszona ze względu na przegląd Strategii Korporacyjnej.

-Prowadzona restrukturyzacja ma na celu poprawę niezawodności dostaw energii elektrycznej i pewności zasilania naszych klientów.

-Likwidacja OD Gorzów Wlkp. jest tylko jednym z elementów proponowanej strategii.

-Łączenie w większe komórki nie spowoduje obniżenia wysokiego standardu obsługi klienta a spowoduje  znaczną poprawę organizacji i koordynacji prac oraz elastyczności w realizacji zadań dystrybucyjnych.

-Restrukturyzacja nie będzie wiązała się z celową redukcją zatrudnienia , ponieważ pracownicy mają gwarancje zatrudnienia do 2018 r..

-Likwidacja OD Gorzów nie przyczyni się do likwidacji Lubuskiej Energetyki i pogłębienia problemów społecznych i gospodarczych regionu, wręcz przeciwnie zapewni stabilny rozwój regionu oraz stabilne warunki zatrudnienia.

Zaklinanie rzeczywistości , czarne jest białe, nie chce się tego komentować.

Mamy nadzieję, że wraz z odejściem panów którzy podpisali to pismo w niepamięć też odeszły ich metody działania.

STANOWISKO RADY MIASTA

PEŁANA TERŚĆ ODPOWIEDZI OPERATORA

 


Wiadomość tą wyświetlono 2548 razy.