Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 02 Październik 2023r.
Drukuj

 

Ponad 4 tysiące pracowników spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Energia wspomaganych przez energetyków z całej Polski zrzeszonych w Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ Solidarność oraz stoczniowców i górników wzięło udział w piątkowej demonstracji w Gdańsku.

Protest rozpoczął się od pikiety przed siedzibą zarządu Energi SA  a zakończył się przed miejscowym Urzędem Wojewódzkim. Przemarsz przez centrum miasta sparaliżował Gdańsk w piątkowe popołudnie. Manifestację zorganizowały związki zawodowe w Grupie Energa, tworzące Komitet Strajkowy (we wtorek we wszystkich spółkach Grupy Energa ogłoszono pogotowie strajkowe).Związkowcy zarzucają kierownictwu Grupy Energa między innymi : brak dialogu społecznego, nieprzestrzeganie zawartych porozumień, łamanie prawa pracy i praw związkowych, nieudolne zarządzanie upolitycznionych zarządów oraz prowadzenie restrukturyzacji firmy bez uzgodnień ze związkami zawodowymi.

Solidaryzując się z kolegami z Gdańska liczna reprezentacja naszej komisji wzięła udział w tej manifestacji. Spotkaliśmy tam też członków Komisji Podzakładowych NSZZ Solidarność z Zielonej Góry, Szczecina , Bydgoszczy i Poznania.

Fotorelacja - Pliki wideo i Menu-Galeria zdjęć-Pikiety i manifestacje


Wiadomość tą wyświetlono 2090 razy.