Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 02 Październik 2023r.
Drukuj
17-19.07.2009-Spływ kajakowy „Drawa 2009”
Dodano: 27 Lipiec 2009r. 13:05

 

Już po raz trzeci zwolennicy aktywnego wypoczynku spotkali się w Drawnie aby uczestniczyć w „Spływie kajakowym –Szlakiem Jana Pawła II -Drawa 2009”

17.07.2009 po przyjeździe  i „zakwaterowaniu” w namiotach  uczestnicy spotkali się przy ognisku by omówić sprawy organizacyjne oraz  skosztować specjałów przygotowanych przez organizatorów spływu. Po kolacji osoby chętne mogły zwiedzić:- Izbę Pamięci Elektroenergetyki.- Ruiny gotycko-renesansowego zamku Wedlów z XIV–XVI w. na Wzgórzu Zamkowym, -Kościół gotycki z XIII–XIV w., przebudowany w XV, XVII i XIX wieku, -Domy wąsko frontowe konstrukcji ryglowej, zabytkowy układ urbanistyczny miasta..

18.07.2009 drugi dzień spływu.

 uczestników spływu obudziła potężna ulewa połączona z piorunami ,która przeszła nad Drawnem. Całe szczęście ,że w porze rozpoczęcia spływu tj ok. godziny 9.00 wypogodziło się i mogliśmy rozpocząć pierwszy etap spływu czyli "Próbę sił" – 25 km odcinek od biwaku w Drawnie do Bogdanki. "dziką" Drawą płynącą  po terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Trasa  spływu prowadziła przez teren jednego z najdzikszych i najpiękniejszych zakątków Europy - Drawieńskiego Parku Narodowego. Drawę należy zaliczyć do najpiękniejszych szlaków kajakowych nie tylko Polski, ale także całej Europy. Niewątpliwie jest to najszybsza i najbardziej emocjonująca rzeka nizinna Polski. Kilkakrotnie spływał Drawą ksiądz Karol Wojtyła, następnie papież Jan Paweł II, na którego cześć szlak został nazwany jego imieniem. Rzeka płynie tu szybko w wąskiej i wysokiej na 30 metrów dolinie; w nurcie zalegają liczne drzewa i głazy - odcinek stanowi prawdziwą "próbę sił" z dziką przyrodą i dostarcza naprawdę niezapomnianych wrażeń!!!

Około godz. 11.00 pierwszy postój  w  Barnimie, przy obelisku upamiętniającym papieża Jana Pawła II. Osoby chętne udały się do pobliskiego Kościółka gdzie przy wspólnej modlitwie mogły wysłuchać jednego z kazań JP II odtworzonego przez Proboszcza tutejszej parafii. Po strawie duchowej mogliśmy uzupełnić spalone kalorie pyszną grochówka wojskowa z wkładką na pięknym polu biwakowym Binduga k. Barnimia. Ok. godz.17.00 zwycięsko dotarliśmy na piękny leśny biwak znajdujący się w widłach Drawy i Korytnicy w samym sercu DPN.  Obiado -kolacja przy grillu oraz integracja uczestników spływu to kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. W międzyczasie szef TKKF  Elektron w Gorzowie –J.Krajnik przeprowadził zawody w rzutkach. Była świetna zabawa medale i puchary. Wspólną biesiadę podczas której dokonano pasowania na kajakarza dla tych  ,którzy pierwszy raz uczestniczyli w spływie przerwały opady deszczu.

19.07.2009 trzeci dzień spływu .

Niestety deszcz padał całą noc i o godz. 9.00 nadal padał. Podjęliśmy decyzję o nie wypływaniu na następny etap spływu czyli z Bogdanki do Elektrowni Wodnej Kamienna ( 17 km). Około południa opady ustały i można było dalej wspólnie pobiesiadować. Ok godz.14.00 autokarem udaliśmy się do Drawna a potem w drogę powrotną do miejsc zamieszkania.

Pomimo niepełnego zrealizowania programu spływu wszyscy uczestnicy  zadowoleni udali się do domów.  Uczestnikom spływu pozostały wspomnienia i zdjęcia.

Organizatorom tj. Komisji Wydziałowej NSZZ Solidarność Rejonu Dystrybucji Choszczno wielkie słowa podziękowania za wzorowa organizację.

Fotorelacja z tegorocznego i wcześniejszych spływów –Menu –Galeria zdjęć-Sport i Rekreacja i Menu- Pliki Wideo.

 


Wiadomość tą wyświetlono 3279 razy.