Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 24 Luty 2024r.
Drukuj
23.04. 2020 Pomagamy w walce z koronawirusem.
Dodano: 23 Kwiecień 2020r. 14:51

Piętnaście lat temu odszedł od nas Ten, który zmienił oblicze Ziemi –„Tej Ziemi”

Jego nauki nosimy głęboko w sercu,  w swojej działalności staramy się nimi kierować i je realizować.

”Jeden drugiego brzemiona noście-to zwięzłe zdanie apostoła jest inspiracją dla międzyludzkiej  i społecznej solidarności. Solidarność to znaczy: jeden i drugi ,a skoro brzemię, to brzemię niesione razem ,we wspólnocie .A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu. Jedni przeciw drugim. I nigdy brzemię dźwigane  przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich "  

Jan Paweł II – Gdańsk Zaspa -12.06.1987r

W tym roku obchodzimy 40 rocznicę narodzin NSZZ Solidarność. Zaplanowaliśmy wiele imprez dla upamiętnienia tego jubileuszu. Niestety pandemia koronawirusa zniweczyła wiele  zaplanowanych imprez okolicznościowych i spowodowała przewartościowanie wielu spraw.   Nie wiemy ile czasu potrwa i jakie będą skutki pandemii.Liczymy na to, że do końca czerwca wygramy wojnę z niewidzialnym wrogiem. Teraz jak większość społeczeństwa skupiamy się na walce o powrót do normalności.

 Nazwa Solidarność zobowiązuje, dlatego struktury NSZZ Solidarność w całym kraju nie pozostają obojętne i podejmują działania wspomagające osoby będące na pierwszej linii „frontu” oraz te wymagające pomocy.  Jako związek zawodowy nie prowadzimy działalności gospodarczej, co nie znaczy, że w ramach posiadanych przez nas środków nie możemy wspomóc  potrzebujących, których jest naprawdę wielu. Wszystkim nie możemy pomóc, ale liczymy, że naszym śladem pójdą inni i razem będziemy w stanie ograniczyć skutki pandemii.

My podjęliśmy decyzję o pomocy:- Pensjonariuszom i Pracownikom dwóch Domów Pomocy Społecznej w Gorzowie Wlkp.

- Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. (które między innymi prowadzi  dwie jadłodajnie dla ubogich i dwa schroniska dla bezdomnych), -Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

W sumie przekazaliśmy tym instytucjom 2 tysiące maseczek chroniących przed COVID 19 (jakże potrzebnych w obecnym czasie), oraz 10 koców dla schroniska dla bezdomnych. ( tysiąc maseczek pozyskaliśmy od Enea , która na pomoc szpitalom i instytucjom walczącym z wirusem w całej Polsce przeznaczyła już ponad 3 miliony zł.)

W Naszym Regionie  pierwszą strukturą NSZZ Solidarność, która udzieliła pomocy potrzebującym była Poczta Polska. 17 kwietnia 2020 r. przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego NSZZ Solidarność Waldemar Rusakiewicz oraz Sławomir Steltmann przewodniczący Organizacji Podzakładowej NSZZ Solidarność zrzeszającej pocztowców województwa lubuskiego przekazali maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla wszystkich listonoszy z województwa lubuskiego i kierowców przewożących ładunki pocztowe.

NAŚLADOWNICTWO WSKAZANE-KTO NASTĘPNY DO UDZIELENIA POMOCY ?

Pomocy można również udzielić przelewając dowolną kwotę na konto Zarządu Regionu Gorzów NSZZ Solidarność. Z wpłat na to konto zostaną zakupione kolejne środki pomocowe. Nr konta 18 1020 1954 0000 7802 0005 8370 z dopiskiem – Epidemia- pomoc pracownikom.

Pomoc ENEA

Relacja TVP 3

Relacja Radio Zachód

Pomoc Świąteczna
Wiadomość tą wyświetlono 1902 razy.