Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
19.06.2020 Wideokonferencja w Operatorze
Dodano: 19 Czerwiec 2020r. 12:31

 

Na kolejnej wideokonferencji spotkały się strony dialogu społecznego w Operatorze.

Tematy poruszane na spotkaniu:

1.Sytuacja w Operatorze. Poszczególni członkowie zarządu przedstawili nam  aktualną sytuację Spółki, w tym również podjęte działania oszczędnościowe. Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy liderem wśród Operatorów w kraju. Kolejny raz na nasze ręce złożono podziękowania dla całej załogi za zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków w czasie pandemii. W czerwcu i we wrześniu uruchomiony zostanie 1 % fundusz nagród wynikający z zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Sugerowane są nagrody dla Pracowników będących na pierwszej linii frontu walki z koranawirusem. Stan alertu –zagrożenia w związku z pandemią dalej jest utrzymywany- dokonywane są dalej zakupy środków ochrony.

2.Sprawy Pracownicze. Dyr. Katarzyna Jarzębińska przedstawiła następujące tematy:-szkolenia, - urlopy,-powrót do pracy stacjonarnej, -pandemia -Pracownicy objęci kwarantanną. Przedstawiła też nowe wartości ekwiwalentu za pranie i naprawę odzieży roboczej w 2020 r.

Tematy zgłoszone przez stronę społeczną:

3-Odznaczenia Państwowe z 2017 r. Na wniosek zarządu EO z okazji 10-lecia Operatora Prezydent RP Andrzej Duda  8 listopada 2017 r. przyznał kilkunastu osobom Odznaczenia Państwowe. Do dnia dzisiejszego tym osobom ich nie wręczono. Temat zgłoszony na spotkaniu stron dialogu 4 listopada 2019 r. Czy coś wiadomo w tym temacie? Przekazano nam informację ,że odznaczenia odnalazły  się, ich wręczenie nastąpi 29 czerwca 2020 r. 

4. Konsolidacja branży. Zarząd nie ma wpływu na działania właściciela. Decyzje w tej sprawie zapadają na szczeblu ministerialnym.

5. Przejęcie Enea Logistyki. Przyjęty na początku roku harmonogram związany z przejęciem przez Operatora Logistyki nie jest realizowany- decyzje w tej sprawie zapadają w Enea S.A.

Wcześniejsze spotkania stron.

Spotkanie 4.11.2019 r.

Restrukturyzacja branży-stanowisko ZZ


Wiadomość tą wyświetlono 2467 razy.