Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj
22.09.2020 Rozmowy płacowe w Enea Pomiary.
Dodano: 22 Wrzesień 2020r. 19:58

Odpowiadając na zaproszenie NSZZ Solidarność dotyczące kontynuacji negocjacji płacowych zarząd Enea Pomiary zaprosił stronę związkową na wideokonferencję poświęconą miedzy innymi tej tematyce.

Rozpoczynając spotkanie zarząd przedstawił aktualne wykonanie planu oraz wyniki Spółki. Ogólnie rzecz biorąc sytuacja nie jest zła. Pracodawca poinformował, że nie chciałby już w tym roku podnosić płac zasadniczych, i rozważa możliwość wypłacenia premii na święta Bożego Narodzenia, uzależniając to jednak wynikami Spółki pod koniec roku. Strona związkowa podkreśliła, że chce wszystkich Pracowników GK Enea traktować równo dlatego wnioskujemy o podwyższenie płac zasadniczych do poziomu jak w kluczowych Spółkach. Po krótkich negocjacjach ustalono termin kolejnego spotkania płacowego -16.11.2020 r.(znane już wtedy będą wyniki Enea Pomiary za 10 miesięcy).

Inne tematy poruszane podczas spotkania:

1. Koronawirus. Poinformowano stronę społeczną o jednym przypadku zakażenia się Pracownika Spółki, oraz podjętych działaniach zgodnych z zaleceniami sanepidu.

2.Protokół dodatkowy nr 2. do porozumienia o stosowaniu ZUZP. Podpisany przez strony dokument przesłano do Państwowej Inspekcji Pracy celem rejestracji.

3.Wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla GK Enea”. Omówiono szczegóły okolicznościowych spotkań z tym związanych.

4.Aktualizacja załącznika nr 3 do ZUZP. Zarząd widzi konieczność aktualizacji zapisów dotyczących zasad budowy tabeli płac zasadniczych i taryfikatora kwalifikacyjnego. Powołano do tego celu zespół roboczy, i poproszono stronę związkową o delegowanie swoich przedstawicieli do zespołu.

Wcześniejsze spotkania w Enea Pomiary


Wiadomość tą wyświetlono 1917 razy.