Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj
26.10.2020 Sytuacji pandemiczna w naszej Grupie
Dodano: 26 Październik 2020r. 08:28

W mijającym tygodniu pojawiły się 42 nowe przypadki zakażonych koronawirusem w naszej Grupie. Zgodnie z zaleceniami Sztabu kryzysowo-koordynacyjnego, Pracownicy spółek kierowani są, w miarę możliwości, do pracy w trybie zdalnym, a w biurach pozostaje mniejsza niż dotychczas liczba osób. Zarząd Enei również tymczasowo pracuje w systemie zdalnym.

Informacje nie dotyczą Lubelskiego Węgla Bogdanka

Do tej pory w Grupie Enea zachorowało 108 osób. Powiększa się grupa ozdrowieńców, jest ich już 43. W najwiekszej Spółce Grupy -Enea Operatorze sytuacja przedstawia się następująco: Aktualna liczba Pracowników objętych kwarantanną GIS-63. Liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2- 23. Liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem  od początku epidemii -29.

Wszystkim Pracownikom naszej Grupy życzymy dużo zdrowia, a tym, którzy obecnie zmagają się z wirusem – sił i energii do walki oraz szybkiego powrotu do dobrej formy. 

Sztab kryzysowo-koordynacyjny w Enei oraz działające w spółkach sztaby kryzysowe monitorują przypadki zachorowań zgodnie z przyjętymi procedurami. Podejmują także decyzje zmierzające do minimalizacji ryzyka zakażeń w naszych miejscach pracy i jednocześnie zapewniające ciągłość funkcjonowania spółek i Grupy. Informacje, jakie napływają z naszej Grupy, nawet w obliczu zwiększonej liczby przypadków zakażeń, nie wskazują na zagrożenie dla jej funkcjonowania.

Pamiętajmy, że nawet najlepsze procedury i zalecenia nie zadziałają, jeżeli nie będziemy się do nich stosować. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa (dystans społeczny, dezynfekcja, maseczki) i monitorowaniu swojego stanu zdrowia, zarówno pracując w trybie zdalnym i stacjonarnym, jak i spędzając czas poza pracą. Każdorazowo informujmy  przełożonych o niepokojących objawach, nałożonej kwarantannie czy izolacji domowej własnej i współdomowników, a także kontakcie z osobą zarażoną.

Przypominamy również, że zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej jest naszym obowiązkiem. W miejscu pracy należy stosować obostrzenia w tym zakresie, zgodnie z podjętymi decyzjami sztabów kryzysowych poszczególnych spółek Grupy.
Wcześniejsze raporty.


Wiadomość tą wyświetlono 1767 razy.