Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 22 Wrzesień 2023r.
Drukuj
28.10.2020 O przyszłości Enea Logistyka
Dodano: 28 Październik 2020r. 13:10

Zarząd Enea Logistyki (EL) zaprosił stronę społeczną na spotkanie dotyczące przyszłości Spółki i funkcjonowania w Grupie Kapitałowej Enea. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele zarządu Enea Operatora.

Oficjalnie prezes Sławomir Hinc poinformowano nas o tym, że 8 września wszystkie udziały Enei Logistyka zostały aportem przekazane do Enei Operator (EO) przez dotychczasowego właściciela czyli Eneę S.A. Tym samym nastąpiła zmiana struktury własności w naszej Grupie, a Enea Logistyka przekształciła się w spółkę zależną Enei Operator. Zarząd EL podkreślił, że dla Pracowników proces ten nie wiąże się z zagrożeniami dla ich uprawnień w tym również miejsc pracy, czyli nie pociąga za sobą skutków społecznych. Poinformował też o problemach związanych z Oddziałem w Białymstoku związanych z prawnymi możliwościami świadczenia niektórych usług w tej lokalizacji.

Przedstawiciele  zarządu Operatora potwierdzili w/w oświadczenie. Zadeklarowano ,że sprawy Pracownicze w EL będzie prowadzić członek zarządu wybrany przez załogę EO -Michał Cebula, który wcześniej pełnił funkcje dyrektora Departamentu Logistyki w EO. Strona społeczna zapytała o przyszłość -czy planowane jest wchłonięcie  Pracowników  i przejęcie funkcji EL przez Operatora. Na ten moment nie ma takich planów. Pod koniec 2021 nastąpi analiza funkcjonowania Logistyki i ewentualne dalsze zmiany, które będą konsultowane ze stroną społeczną.

Na pytanie strony społecznej prezes Hinc potwierdził wolę wypłaty nagrody na Boże Narodzenie podobnie jak w innych Spółkach GK Enea. Na koniec wszyscy życzyli sobie zdrowia w świetle kolejnych rekordów koronawirusa w Polsce i na świecie.

Wcześniejsze spotkania w EL


Wiadomość tą wyświetlono 1873 razy.