Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj
2.11.2020 Sytuacja pandemiczna w GK Enea.
Dodano: 2 Listopad 2020r. 09:13

Kolejny tydzień przyniósł wzrost zachorowania na Covid 19 wśród Pracowników naszej Grupy ( dane bez LW Bogdanka) Pojawiło się 106 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w grupie ozdrowieńców mamy obecnie 59 pracowników. Od początku epidemii w naszej Grupie zachorowało 214 osób.

Sytuacja w  Enea Operator: Aktualna liczba pracowników objętych kwarantanną GIS-71. Liczba pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2-65. Liczba pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 od początku epidemii- 81

Działające w spółkach naszej Grupy sztaby kryzysowe monitorują przypadki zachorowań zgodnie z przyjętymi procedurami, rekomendując działania minimalizujące rozprzestrzenianie się wirusa wśród pracowników. Kolejny wzrost liczby chorujących nie wpływa na ciągłość funkcjonowania spółek i całej Grupy Enea.

Pamiętajmy o stosowaniu zasad bezpieczeństwa: maseczek, dystansu społecznego i dezynfekcji w pracy i poza nią. Ich przestrzeganie to nie tylko wyraz dbałości o własne zdrowie, ale również o zdrowie i bezpieczeństwo innych, współpracowników,  koleżanek i kolegów z pracy. W przypadku niepokojących objawów, nałożonej kwarantanny, izolacji domowej lub objęcia nadzorem epidemiologicznym, a także bezpośredniego kontaktu z osobą zarażoną niezwłocznie informujmy naszych przełożonych.

Jednym z dostępnych narzędzi, którego celem jest ograniczanie tempa i zasięgu rozprzestrzeniania się koronawirusa, jest aplikacja „STOP COVID - ProteGO Safe". Umożliwia ona samokontrolę stanu zdrowia oraz powiadamia o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Można ją zainstalować na służbowych urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) zarejestrowanych w systemie MDM. Aplikacja została udostępniona do samodzielnej instalacji w sklepie firmowym z aplikacjami „ENEA Katalog". Szczegółowe informacje o aplikacji znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Rosnąca liczba chorych w całej Polsce oraz kolejne obostrzenia sprawiają, że ponownie w bardzo trudnej sytuacji znalazły się osoby starsze, samotne. Postanowiliśmy wznowić  wiosenną akcję w ramach programu „Enea dla pokoleń", w której nasi wolontariusze pomagają seniorom w codziennych zakupach. Nasi klienci, seniorzy z Poznania i okolic już otrzymują SMS-y z instrukcją jak uzyskać pomoc. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do pomocy zachęcamy do uzupełnienia formularza zapisu dostępnego w strefie wolontariatu (kliknij tutaj). Działania te kierujemy również do Pracowników przebywających na kwarantannie.  Zachęcamy wszystkich do niesienia pomocy osobom samotnym, starszym z najbliższego otoczenia.

Wcześniejsze info o sytuacji w GK Enea.


Wiadomość tą wyświetlono 1963 razy.