Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam kontynuację wieloletniej tradycji  Zaduszek Energetycznych w Gorzowie Wlkp. Co nie oznacza, że zapominamy o Naszych Zmarłych. Na wysokości zadania stanął Dyszpastrz Gorzowskich Energetyków Ks. Jarosław Zagozda, który  w swojej Parafii w Baczynie  w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawił Mszę Świętą Wypominkową w intencji zmarłych: Energetyków z GK Enea i  Elektrociepłowni Gorzów, członków Oddziału Gorzowskiego SEP  i nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp.

Tegoroczne Zaduszki odbyły się w bardzo ograniczonym zakresie przede wszystkim co do liczby uczestników (wymogi sanitarne). Nie było Pocztów Sztandarowych oraz  odczytywania nazwisk zmarłych ( od zeszłorocznych zaduszek dużo ich przybyło). Z uwagi na zagrożenia panującej pandemii wiele osób łączyło się duchowo w modlitwie z uczestnikami Mszy Świętej w Baczynie. Wśród intencji modlitewnych była też ta o pomoc w pokonaniu pandemii z którą od 8 miesięcy walczy cały świat. W ciągu ostatniej doby w Polsce zanotowano najwięcej zgonów z powodu Covid od początku pandemii-637.

Mamy nadzieję, że za rok znów w dużo szerszym gronie spotkamy się w Parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. i pomodlimy się za Naszych Zmarłych.

Zaduszki 2019


Wiadomość tą wyświetlono 1341 razy.