Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj

Najnowsze statystyki wskazują na spadek przyrostu nowych zachorowań wśród naszych koleżanek i kolegów z pracy. W mijajacym tygodniu odnotowaliśmy 133 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w naszej Grupie (bez LW Bogdanka). Od marca zachorowało 616 osób. Jednocześnie, przez ostatnich siedem dni do grupy ozdrowieńców dołączyło aż 124 Pracowników. W sumie ta grupa liczy już 376 osób.  

Aktualna sytuacja w największej Spółce GK-Enea Operator : Liczba Pracowników objętych kwarantanną GIS-69. Aktualna liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-69. Liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 od początku epidemii:   178

W całym kraju lekarze apelują do ozdrowieńców o oddawanie osocza, które stosowane jest jako lek u pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19. Wraz z Fundacją Enea dołączamy się do tych apeli i  zachęcamy ozdrowieńców pracowników naszej Grupy do oddawania cennego osocza, na które czekają chorzy w całej Polsce. Jedna donacja osocza może pomóc nawet 2-3 pacjentom.

Dawcą może być każdy, kto przechorował COVID-19 lub przeszedł zakażenie bezobjawowo (potwierdzone testami bądź wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), został uznany za wyleczonego i czuje się dobrze. Pobieranie osocza nie boli, jest całkowicie bezpieczne i trwa ok. 40-50 minut. Wystarczy skontaktować się z najbliższym centrum krwiodawstwa i umówić na wizytę. Po więcej szczegółów zapraszamy na portal Enea Newsa do artykułu „Pokonałeś COVID-19? Teraz możesz pomóc innym".

Zachęcamy wszystkich, by promować oddawanie osocza wśród ozdrowieńców z naszych rodzin i spoza naszego środowiska pracy. Im więcej osób dowie się o akcji, tym większej liczbie chorych będzie można pomóc. Warto przekonywać do tego niezdecydowanych. Krew i osocze to najcenniejszy dar, którym możemy się podzielić z drugim człowiekiem.

Zachęcamy również do zgłaszania się i przekazywania nam informacji o włączeniu się do inicjatywy, zbieramy je pod adresem mailowym Fundacji Enea fundacja@fundacja.enea.pl. Wiemy już, że wśród deklarujących się dawców jest m.in. przedstawiciel zarządu Enei. Policzmy się i dajmy przykład innym.

Wcześniejsze raporty z GK Enea

 


Wiadomość tą wyświetlono 2148 razy.