Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj
25.11.2020 Zmarł Jan Kosicki
Dodano: 25 Listopad 2020r. 18:46

Dzisiaj rano zmarł Nasz Kolega Jan Kosicki…

Janek swoją karierę zawodową rozpoczynał w Wydziale Wykonawstwa Własnego w Zakładzie Energetycznym Gorzów. Później nie zmieniając stanowiska pracy (spawacz) zmieniał pracodawców -Energobud Gorzów i Enea Serwis Oddział w Gorzowie Wlkp. Zawsze Był  aktywny i wrażliwy, cieszył się zaufaniem współpracowników.

Przez kilka kadencji  Był wybierany do władz Naszej Organizacji i pełnił funkcję Członka Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea Gorzów. Wlkp. Będąc na emeryturze również aktywnie Działał w Kole Emerytów i Rencistów-aktualnie Był Delegatem z ramienia tego Koła do władz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. Był też członkiem  Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność, gdzie Pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego.

Na Janka zawsze można było liczyć, jak tylko mógł czynnie Uczestniczył w uroczystościach państwowych i związkowych. Dawał innym przykład i Reprezentował nas w Pocztach Sztandarowych nie tylko NSZZ Solidarność- Traktował to jako zaszczyt.

Nie ograniczał się tylko do działalności związkowej. Działał w różnych Komisjach Miasta Gorzowa Wlkp oraz  Krajowym Duszpasterstwie Energetyków „NAZARET”.

Janek przeżył 76 lat, a w ostatnich miesiącach  swojego życia walczył z ciężką chorobą. Od 16 lat Był szczęśliwym emerytem.

Jasiu od zawsze był z nami, zawsze go było pełno, zarówno podczas pracy zawodowej jak i na emeryturze. Częste wizyty w naszym biurze zawsze Zaczynał od słów „wszystko w porządku, wszystko gra ?”.

Od kilku miesięcy nie Zjawiał się u nas, okazało się ,że u Niego nie wszystko było w porządku z Jego zdrowiem. Niestety po kilku miesiącach Przegrał walkę z bezlitosną chorobą.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Pogrzeb

 


Wiadomość tą wyświetlono 2359 razy.