Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj

Tygodniowy komunikat dotyczący sytuacji epidemicznej w naszej Grupie chcemy rozpocząć inną, niż dotychczas, statystyką. Mamy dobre wiadomości od Enei Wytwarzanie, której pracownicy odpowiedzieli na apele dotyczące oddawania osocza. Do tej pory donacji dokonało już kilka osób, a kolejnych ponad 30 zgłosiło się do radomskiego centrum krwiodawstwa i czeka na kwalifikację lekarską. Tak duże zaangażowanie oznacza szansę na pomoc wielu chorym z ciężkim przebiegiem COVID-19. Przypomnijmy, jedna donacja może pomóc 2-3 pacjentom.

Dziękujemy ozdrowieńcom – pracownikom Grupy Enea, którzy dzielą się swoim najcenniejszym darem i zachęcamy pozostałych do działania. Dawcą osocza może być każdy, kto przechorował COVID-19 lub przeszedł zakażenie bezobjawowo (potwierdzone testami bądź wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), został uznany za wyleczonego i czuje się dobrze. Wystarczy skontaktować się z najbliższą stacją krwiodawstwa, której lekarz dokona wstępnej kwalifikacji i wyznaczy konkretny termin wizyty.

Sytuacja epidemiczna w Grupie oraz kopalni Bogdanka stabilizuje się. Kolejny tydzień liczba zachorowań utrzymuje się na podobnym poziomie.

W ostatnim tygodniu 68 pracowników naszej Grupy (bez LW Bogdanka) otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Do tej pory zachorowało 838 osób. W tym tygodniu pojawiło się 71 nowych ozdrowieńców, w Grupie Enea jest ich już 731.

Sytuacja w Enea Operatorze: -Liczba Pracowników objętych kwarantanną GIS-  43. Aktualna liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem -  56. Liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem od początku epidemii-298

Sytuacja w Enea Serwis: Aktualna liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem -  31. Liczba Pracowników objętych kwarantanną -  4.Liczba ozdrowieńców-27.

Pamiętajmy, że pomimo mniejszej liczby chorych niż jeszcze kilka tygodni temu, nadal kluczowe dla naszego bezpieczeństwa jest zachowanie zasady dystans-dezynfekcja-maseczka, zarówno w miejscu pracy, jak i w miejscach publicznych. Dbajmy o siebie i najbliższych. Wszystkim, którzy zmagają się obecnie z wirusem życzymy dużo zdrowia i energii do walki, trzymamy kciuki za szybki powrót do codziennych aktywności.


Wiadomość tą wyświetlono 1303 razy.