Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 02 Październik 2023r.
Drukuj

W ciągu ostatnich kilkunastu dni (od publikacji informacji 18 grudnia) 80 pracowników (bez LW Bogdanka) otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Do tej pory zachorowało 976 osób. Przybyło również ozdrowieńców - 119, tym samym jest ich już 908.Sytuacja w Enea Operatorze: Liczba Pracowników objętych kwarantanną GIS-31. Aktualna liczba pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2-28. Liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 od początku epidemii-366. Statystyki pokazują, że sytuacja epidemiczna w naszej Grupie pozostaje stabilna.

Sztab kryzysowo-koordynacyjny w Enei nadal zaleca jak najszersze wykorzystanie możliwości świadczenia pracy zdalnej przez pracowników naszej Grupy. Ze względu na zapewnienie ciągłości realizowanych procesów biznesowych, między innymi związanych z produkcją i dystrybucją energii elektrycznej, część Pracowników Grupy będzie nadal świadczyć pracę w trybie stacjonarnym. Praca stacjonarna jest również możliwa w przypadkach, gdy Pracownik nie ma możliwości organizacyjnych świadczenia pracy w trybie „home office" albo, gdy z uwagi na charakter pracy i realizowane zadania, wymagana jest praca w biurze.

We wszystkich krajach Unii Europejskiej rozpoczęły się masowe szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia, następnie będą to seniorzy, służby mundurowe oraz nauczyciele. 15 stycznia mają ruszyć zapisy dla pozostałych chętnych. Szczepienia będą dobrowolne, darmowe i dwuetapowe. To jedyna droga do powstrzymania epidemii, na co czeka cały świat. Zachęcamy do zapisywania się na szczepienia. O szczegółach będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Jeśli to możliwe, ograniczajmy spotkania bezpośrednie w dużym gronie osób, obecnie bowiem najczęściej do zakażeń dochodzi podczas prywatnych spotkań, w domach. Wszystkim Pracownikom Grupy Enea życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu na co dzień, wszelkiej pomyślności oraz by rok 2021 przyniósł upragnione, pozytywne zmiany. Szczęśliwego Nowego Roku!
Wcześniejsze raporty


Wiadomość tą wyświetlono 2090 razy.