Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 24 Luty 2024r.
Drukuj

W niedzielę 15 maja 2022 r. w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa impreza żużlowa – Enea European Team Speedway Championship. W jej premierowej edycji, mającej charakter pilotażowy, wezmą udział cztery narodowe reprezentacje – Wielka Brytania, Dania, Szwecja i Polska.

Sponsorem tytularnym majowych zawodów na stadionie Golęcin będzie Grupa Enea – wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym między innymi drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce, zawodów żużlowych oraz największych imprez triathlonowych. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu.

Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Enea European Team Speedway Championship to powrót do prawdziwej rywalizacji drużynowej na żużlu, tak lubianej przez kibiców. W europejskim wydaniu takiego turnieju jeszcze nie było. Każdy zespół będzie się składał z 4 zawodników i rezerwowego. Formuła turnieju przewiduje 20 wyścigów, po których wyłonieni zostaną medaliści Enea European Team Speedway Championship czyli – przechodząc na język polski – Enea Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Wszystkie zespoły potwierdziły udział w najsilniejszych składach. Możemy więc być pewni, że na poznańskim torze zobaczymy czołowych żużlowców na świecie. Zwycięski zespół otrzyma okazały puchar, a pula nagród dla wszystkich uczestników wyniesie 70 tysięcy euro.

Bezpośrednią transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport, i aplikacja mobilna na tvpsport.pl.

Źródło-sportowy-poznan.pl

Inny sponsoring Enea

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 812 razy.