Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj

W ośrodku wypoczynkowym NSZZ Solidarność "Savoy" w Spale, w którym przebywa niemal 200 uchodźców z Ukrainy, przedstawiciele władz NSZZ Solidarność  gościli ukraińskich parlamentarzystów: m. in. byłą premier Ukrainy, Julię Tymoszenko i szefa Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy Michaiła Wołuńca. Poza strategicznymi rozmowami dotyczącymi naszych wspólnych działań, goście poznawali nową rzeczywistość uchodźców, którzy mieszkają w ośrodku. Te dzieciaki to teraz nasza rodzina i dbamy o nich najlepiej jak potrafimy.  

Parlamentarzystów wraz z przewodniczącym Piotrem Dudą i członkami prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność powitały mieszkające w „Savoyu” dzieci. Jedna z dziewczynek z Ukrainy odegrała na skrzypcach hymn tego państwa, następnie dzieci odśpiewały popularną pieśń – „Czerwona kalina”.

Julia Tymoszenko rozmawiała z dziećmi, pytając je o to, jak wygląda teraz ich nauka, i o to, jak spędzają czas. Opowiedziała również o sytuacji na Ukrainie. Polityk podziękowała przewodniczącemu Piotrowi Dudzie za przyjęcie gości. 

 „Dla nas teraz to nasza rodzina. Ci ludzie są rodziną NSZZ Solidarność” – odparł Piotr Duda.

Kolejnym punktem programu było spotkanie robocze z ukraińskimi parlamentarzystami i związkowcami

Po oficjalnej wizycie Solidarność Regionu Łódzkiego zorganizowała piknik dla ukraińskich dzieci w Spale. Rezydenci naszego ośrodka odwdzięczyli się własnoręcznie zrobionym tortem. 

Źródło-TYSOL.PL

Więcej o pomocy NSZZ "S" dla uchodźców


Wiadomość tą wyświetlono 785 razy.