Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj

Komisja Podzakładowa z Gorzowa Wielkopolskiego była organizatorem drugiego w tym roku posiedzenia Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM). Obrady odbyły się w Barlinku. W drugiej części zebrania uczestniczyli też zaproszeni goście: V-ce Prezes Enea Operatora-Michał Cebula, Vice Prezes Enea Serwis -Piotr Bogusławski, Członek Rady Nadzorczej Enea S.A. -Mariusz Pliszka. Zaproszeni goście w krótkich wystąpieniach podsumowali swoją pracę oraz podziękowali za oddane na nich głosy, oraz zaapelowali o udział w kolejnych wyborach do Rady Nadzorczej Enea S.A. , które odbędą się 24-25 maja 2022 r.

Tematyka spotkania:

1.Przyjęcie protokołu z ostatniego zebrania KM-17.03.2022 r.

2.Wybory władz w Spółkach GK Enea. Podsumowano wyniki wyborów do Zarządu Enea Operatora, oraz do Rad Nadzorczych: Enea S.A. Enea Pomiary, Enea Oświetlenie.

3.Sprawozdanie z działalności Prezydium KM. Członkowie Prezydium zrelacjonowali najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce od ostatniego zebrania KM oraz korespondencję pomiędzy pracodawcami w GK Enea. Omówiono zmiany kadrowe w Zarządzie Enea S.A.

4.Negocjacje płacowe w GK Enea. Przedstawiono strategią związku na zbliżające się negocjacje.

5.Optymalizacja obszaru dystrybucji. Mimo wcześniejszych zapewnień  do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy do stosownych uzgodnień żadnych materiałów od zespołów roboczych zajmujących się tą tematyką. Pojawia się za to wiele plotek, które wywołują wiele niepokoju. KM przyjęła w tym temacie stanowisko.

6.Działalność Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ Solidarność (KSE). Marek Boiński i Robert Jusis  zrelacjonowali najważniejsze tematy jakimi zajmuje się Sekcja:-umowa społeczna związana z powstaniem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, -transformacja energetyki, -negocjacje płacowe w poszczególnych Grupach Energetycznych, - Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy,-

7. Przyszłość ośrodków wczasowych Ośrodki wczasowe w: Pogorzelicy, Dziwnowie, Bledzewie zostały zakwalifikowane jako  miejsca pobytu uchodźców z Ukrainy. Mimo braku uchodźców w tych lokalizacjach, nie można z nich skorzystać. Prezydium podejmie działania w celu jak  najszybszego otwarcia w/w ośrodków.

8.Sprawy różne wolne wnioski. Tematy poruszone w tym punkcie zebrania:-emisja nowych akcji Enea S.A., -współpraca z PZU w zakresie medycyny pracy, tabela płaca zasadniczych w Enea Serwis, -wybory Społecznych Inspektorów Pracy, -aktualizacja zapisów ZUZP, -egzaminy i zaświadczenia kwalifikacyjne, Pracowniczy Program Emerytalny słabe wyniki osiągane przez AVIVĘ, -powrót do szkoleń stacjonarnych.

Stanowisko KM ws optymalizacji obszaru dystrybucji

Wcześniejsze zebrania KMWiadomość tą wyświetlono 2636 razy.