Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 24 Luty 2024r.
Drukuj
6-7.06.2022 Wybory do Rady Nadzorczej Enea S.A.
Dodano: 6 Czerwiec 2022r. 10:26

Pracownicy Grupy Kapitałowej Enea 6 i 7 czerwca 2022 r. po raz kolejny wybierają swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej ENEA SA.

Wybory jakie odbyliśmy w kwietniu niestety nie dały żadnego rozstrzygnięcia. Zły regulamin wyborów bardzo utrudnia dokonanie wyboru.

Główna Komisja Wyborcza podjęła decyzję, że do II tury wyborów na trzy miejsca mandatowe weszło trzech kandydatów, którzy w pierwszej turze wyborów (24-25.06.2022 r.) uzyskali największą liczbę głosów.  

We wszystkich wcześniejszych wyborach trzech popieranych przez nas kandydatów plasowało się na trzech pierwszych miejscach:  Mariusz Pliszka (dystrybucja i obrót), Mariusz Romańczuk (wydobycie), Mariusz Damasiewicz (wytwarzanie).

Apelujemy o udział w wyborach i poparcie trzech Mariuszów.

Do zobaczenia przy urnach wyborczych.

Główna Komisja Wyborcza dokonała końcowego podsumowania wyborów do Rady Nadzorczej Enei. W drugiej turze, która odbyła się we wszystkich spółkach naszej Grupy 6 i 7 czerwca, wybraliśmy trzech członków Rady Nadzorczej jedenastej kadencji: Mariusza Damasiewicza, Mariusza Pliszkę oraz Mariusza Romańczuka. Główna Komisja Wyborcza rozstrzygnie o ważności wyborów w trybie i terminie wskazanym w § 39 regulaminu wyborów.

Podczas posiedzenia Głównej Komisji Wyborczej, które odbyło się 8 czerwca, podsumowano wyniki przesłane w protokołach od 21 Okręgowych Komisji Wyborczych. W ponownym głosowaniu wzięło udział 6 135 głosujących, co dało frekwencję na poziomie 35,23%. Na poszczególnych kandydatów oddano następujące liczby głosów:

  • Damasiewicz Mariusz – 3 737 (63,24%),
  • Pliszka Mariusz – 4 631 (78,37%),
  • Romańczuk Mariusz – 4 118 (69,69%).

Wszyscy trzej kandydaci uzyskali liczbę głosów większą niż 50% ważnych kart użytych w głosowaniu, w związku z czym kandydatami do Rady Nadzorczej Enei wybranymi przez Pracowników są (w kolejności wg liczby uzyskanych głosów):

  • Pliszka Mariusz,
  • Romańczuk Mariusz,
  • Damasiewicz Mariusz.

Ani do Głównej Komisji Wyborczej, ani do Okręgowych Komisji Wyborczych nie wpłynęła żadna reklamacja. Główna Komisja Wyborcza rozstrzygnie o ważności wyborów w trybie i terminie wskazanym w § 39 regulaminu wyborów.

MARIUSZOM GRATULUJEMY

Wcześniejsze wybory

 


Wiadomość tą wyświetlono 1091 razy.