Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 24 Luty 2024r.
Drukuj

Elektrownie z Grupy Enea mogą otrzymać w 2023 roku w scenariuszu pesymistycznym z Bogdanki o 0,331 mln ton węgla mniej - poinformowała Enea w komunikacie

Lubelski Węgiel Bogdanka "szacuje, że niewykonanie umów zawartych ze spółkami Enea Wytwarzanie, Enea Elektrownia Połaniec oraz Enea Ciepło w scenariuszu pesymistycznym dotyczy braku możliwości dostarczenia wolumenu ok. 0,331 mln ton węgla w 2023 roku" - napisano w komunikacie.

Trwają szczegółowe analizy w zakresie oszacowania wpływu zaistniałej sytuacji na konieczność oraz wolumen węgla kamiennego wymaganego do zakupu przez spółki wytwórcze GK Enea od innych dostawców niż LWB oraz przyszłe wyniki grupy Enei, w tym wysokości ewentualnych rezerw z tego tytułu.

Kilka dni temu Bogdanka poinformowała, że jej plan produkcyjny na 2023 rok zakłada wydobycie na poziomie około 8,3 mln ton węgla handlowego.
Plan uwzględnia skutki zatrzymania produkcji z jednej ze ścian.

O pojawieniu się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia, którym obiektywnie nie można było zapobiec, ani przeciwdziałać, Bogdanka poinformowała na początku września.

W połowie września Bogdanka obniżyła do 8,3 mln ton z 9,2 mln ton plan produkcyjny węgla handlowego w 2022 roku, również z powodu zatrzymania wydobycia z jednej ze ścian.

Źródło-CIRE.PL


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 663 razy.