Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
18.10.2022 Wspólna Działalność Socjalna w 2023 r.
Dodano: 18 Październik 2022r. 18:16

W Poznaniu przedstawiciele Pracodawców i Związków Zawodowych z GK Enea spotkali się by dokonać stosownych uzgodnień dotyczących Wspólnej Działalności Socjalnej  (WDS)w 2023 r. Spotkanie odbyło się w trybie mieszanym (stacjonarnie i zdalnie).

Przed spotkaniem Koordynator WDS Anna Bartowiak przesłała propozycje zmian do preliminarza  na 2023 r. Zaproponowane zmiany wynikają ze zgłaszanych uwag osób obsługujących WDS. Dyskusja nad zaproponowanymi zmianami dotyczyła następującej tematyki:- skład komisji socjalnej, -oświadczenia o dochodach, -zaświadczeń z Urzędów Skarbowych, -oświadczeń składanych przez osoby uprawnione do świadczeń socjalnych, -komunikowania się z osobami korzystającymi z WDS, -wczasów pod gruszą, -wypoczynku dzieci i młodzieży, -turnusów rehabilitacyjnych, -pożyczek na budowę domów, -wycieczek do i powyżej 5 dni, -imprez zbiorowych, - zapomóg. Wiele z w/w tematów wymaga jeszcze dalszych uzgodnień.

Podczas spotkania podpisano uzgodnienie dotyczące wypłaty świadczeń grudniowych dla dzieci w kwocie od 100 do 140 zł w poszczególnych progach dochodowych.

Problemy z uzyskaniem oświadczeń o dochodach od emerytów skłoniły strony do podjęcia decyzji o nie wypłacaniu świadczenia grudniowego dla emerytów, a zarezerwowaną kwotę przeznaczyć na organizację spotkań w klubach seniora.

Następne spotkanie dotyczące WDS zaplanowano na drugą połowę stycznia 2023 roku. Do tego czasu Administrator WDS oczekuje na propozycje i sugestie zmian do preliminarza.

Więcej szczegółów do uzyskania w siedzibach NSZZ Solidarność.

Wcześniejsze spotkania w/s WDS

 


Wiadomość tą wyświetlono 2120 razy.