Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
21.11.2022 RD Gorzów gościł przedszkolaków.
Dodano: 21 Listopad 2022r. 21:27

18 listopada 2022 Energetycy z Rejonu Dystrybucji Gorzów (RDG) gościli milusińskich Maczków z Przedszkola Edukacji Niezależnej Świetliki. Dzieci przywitał Dyrektor RD G Paweł Nahorski, który wygłosił krótką pogadankę o zaletach prądu, jak jest wykorzystywany i jak jesteśmy od niego uzależnieni.

Dzieci miały też okazję obejrzeć film edukacyjny o wytwarzaniu prądy, jak jest przesyłany oraz jak bezpiecznie z niego korzystać i jak postępować w razie zagrożenia wypadkowego.

Kilku Pracowników Rejonu zaprezentowało też  pojazdy użytkowe  Brygad Rejonowych oraz pojazdy specjalistyczne z półki wagi ciężkiej. Podczas spotkania przedszkolaki zadawały wiele pytań, które wskazywały na zainteresowanie branżą energetyczną oraz ciekawość . Było też wiele uśmiechnętych   twarzy nie tylko przedszkolaków. Wizytacja odbyła się w warunkach zimowych (niskie temperatury), więc nie mogło też zabraknąć  ciepłych napoi. Być może w przyszłości  wizyta zaowocuje tym, że niektórzy z przedszkolaków też zostaną energetykami…

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 754 razy.