Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 02 Październik 2023r.
Drukuj

15 czerwca bieżącego roku odbędzie się XI Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionu Gorzowskiego – to decyzja, która zapadła dziś na posiedzeniu Zarządu Regionu. „Solidarność” podjęła się także współorganizacji Marszu ku czci i godności Świętego Jana Pawła II, który 2 kwietnia przejdzie ulicami Gorzowa Wielkopolskiego.

Decyzja ta jest odpowiedzią na apel obecnego podczas posiedzenia Augustyna Wiernickiego Prezesa Stowarzyszenia imienia Brata Krystyna, który jest inicjatorem przedsięwzięcia.

Zarząd Regionu podsumował wyniki wyborów na nową kadencję w zakładowych organizacjach związkowych ( termin upływa na koniec marca br.) a także zapoznał się z relacją Waldemara Rusakiewicza Przewodniczącego Zarządu Regionu z przebiegu posiedzenia Komisji Krajowej. Omówiono również działania podejmowane przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania która koncentrowała się na sprawach podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli.

Prezes Stowarzyszenia im. Brata Krystyna- Augustyn Wiernicki przekazał swojego autorstwa Waldemarowi Rusakiewiczowi, książkę „Śladami Polskich Dzieci Wojny” o wojennych i powojennych wspomnień polskich dzieci.

Źródło: Zarząd Regionu Gorzów NSZZ Solidarność.
Wcześniejsze zebrania ZRG

Przew.KK Piotr Duda w Gorzowie

 


Wiadomość tą wyświetlono 852 razy.