Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj

W siedzibie związku w Gorzowie Wielkopolskim na drugim w nowej kadencji zebraniu spotkali się Członkowie Zarządu Regionu Gorzów NSZZ Solidarność (ZRG).

Rozpoczynając spotkanie zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 15 lipca 2023 r. Ks. Andrzeja Szkudlarka Kapelana Gorzowskiej Solidarności. Przewodniczący ZRG Waldemar Rusakiewicz podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej ziemskiej drodze Naszego Kapelana. Zrelacjonował też spotkanie z bp. Tadeuszem Lityńskim oraz odczytał pismo w/s mianowania nowego Kapelana.

Następnie przystąpiono do realizacji wcześniej przyjętego programu zebrania:

1.Przyjęto protokół z ostatniego zebrania ZRG-27.06.2023 r.

2.Obchody 43 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Członkowie ZRG zapoznali się z planem obchodów: -29.08.2023 -Konferencja prasowa w siedzibie ZRG. -31.08.2023 -godz.17,00 złożenie kwiatów pod miejscami związanymi z historią Naszej Organizacji, -godz. 18.30 -Msza Święta w Parafii NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego w Gorzowie Wlkp. Po Mszy odsłonięcie tablicy przy Białym Krzyżu „Solidarności”. 9.09.2023 XXIV bieg „Solidarności” w Gorzowie Wlkp. 16.09.2023 -XXX edycja Turnieju o Puchar NSZZ „Solidarność” Enea Gorzów Wlkp.

3.Wybór naszego przedstawiciela do Powiatowej Rady Rynku Pracy w Sulęcinie. Stosowną uchwałą desygnowano do Rady Kol. Dorotę Zawadzką z DPS w Tursku.

4.Sytuacja w zakładach pracy regionu. Tą tematykę zdominowała sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Podejrzenie mobbingu, zmniejszanie wynagrodzeń opiekunów medycznych to tylko najważniejsze tematy z, którymi boryka się związek. Temat był już relacjonowany w mediach, oraz zainteresowała się nim Państwowa Inspekcja Pracy.

5.Konferencja „ Kształtowanie wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy”.12.09.2023 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się w/w konferencja. Zapisy do 6.09.2023 r.

6.Podsumowanie porozumienia „Solidarność” -Rząd. Większość zapisów porozumienia została zrealizowana poprzez przyjęcie Ustaw przez Sejm i podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

7. Sprawy różne: -Relacja z uroczystości rocznicowych Wołynia i Powstania Warszawskiego. -Planowane spotkania z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowej Inspekcji Pracy (terminy jeszcze nie ustalono). -6-7.09. 2023 r. w Spale obradować będzie Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”. -16.10.2023 r. o godz. 16.00 obradować będzie ZRG. – Ankiety informacyjne i liczebności członków -przypomniano o obowiązku składania ankiet pracodawcom oraz przesyłania ich do ZRG.

Wcześniejsze zebrania ZRG

Pogrzeb Naszego Kapelana

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 650 razy.