Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
28.02.2013 Rozmowy płacowe w Operatorze.
Dodano: 1 Marzec 2013r. 18:43

Spotkanie płacowe tradycyjnie odbyło się w Poznaniu na ul Strzeszyńskiej. W spotkaniu jak zawsze uczestniczył ze strony pracodawcy Dyr. G Jeziorny oraz w roli obserwatora Prezes J. Kamyk. Z ramienia KP Gorzów Wlkp. w spotkaniu uczestniczył  M. Kępiszak.

Dyrektor Jeziorny przedstawił stronie społecznej projekt porozumienia, z którego wynikało, że z proponowanej kwoty na podwyżki płac zasadniczych zarząd Operatora planuje zabrać ok 30 % wyłącznie do swojej dyspozycji. Ze sposobu podziału tej kwoty zarząd nie zamierza się tłumaczyć przed stroną związkową. Przedstawiciele  KM NSZZ Solidarność Enea  złożyli propozycję  rozliczenia rezerwy celowej  z 2012 poprzez podniesienie wszystkim pracownikom płacy zasadniczej w równej kwocie. Przedstawiciel pracodawcy ponownie przedstawił propozycję rozdysponowania rezerwy z 2012 ( ok 1500 zł na etat) w sposób następujący:-Dla autorów projektów – 1/3,-Dla Dyrektorów Oddziałów na nagrody- 1/3,  Na wyrównanie wypłat z tytułu nielegalnego poboru z lat poprzednich.

Zgodnie z tradycją lat poprzednich strony nie doszły do porozumienia . Pewnie czeka nas kolejny spór zbiorowy. Pewnie czeka nas teraz przejście całej ścieżki sporu zbiorowego i jak dobrze pójdzie w czwartym kwartale może cokolwiek uzgodnimy.


Wiadomość tą wyświetlono 2669 razy.