Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj

Prof. K. Kloc mediator z listy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej kolejny już raz powiadomił strony sporu zbiorowego o swoim przyjeździe i stawił się w Poznaniu na mediacje. Niestety zarząd Operatora dalej chowa głowę w piasek czyli nie stawia się na mediacje. Interwencje w MPiPS nie wpłynęły na zmianę postepowania pracodawcy w Operatorze. Ze strony właściciela w mediacjach w charakterze obserwatora uczestniczył Doradca Zarządu Enea S.A. Bogdan Klepas .

Mediator nie widząc już możliwości doprowadzenia rozmów stron zaproponował zakończenie procesu mediacyjnego , czyli zawarcie protokołów rozbieżności w prowadzonych sporach: restrukturyzacyjnym i płacowym. Strona związkowa w formie załączników zawarła swoje stanowiska po zakończeniu procesów mediacyjnych. Prof. Kloc stosownym pismem wystąpił do zarządu Operatora a przedstawienie swego stanowiska i dołączenie go do protokołu rozbieżności.

Zgodnie z Ustawą o rozwiazywaniu sporów zbiorowych następnym narzędziem będącym do dyspozycji związków zawodowych jest akcja strajkowa lub Sąd Arbitrażowy.

Protokół rozbieżności -spór płacowy-kliknij tutaj

Protokół rozbieżności- spór restrukturyzacyjny-kliknij tutaj

Pismo Mediatora do Zarządu Operatora-kliknij tutaj

Relacja z wczesniejszych mediacji-kliknij tutaj

Dochodzenie prokuratorskie-kliknij tutaj

 


Wiadomość tą wyświetlono 2989 razy.