Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 22 Wrzesień 2023r.
Drukuj

Kolejne po Wrocławiu  miasteczko protestacyjne.

Zachodniopomorska "Solidarność" rozpoczęła 10 czerwca 2013 r. protest przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie. Związkowcy wyrażają  w ten sposób  swój sprzeciw wobec polityki obecnego rządu. Uczestnicy protestu  przemaszerowali z pl. Grunwaldzkiego pod siedzibę Urzędu Wojewódzkiego. Manifestanci nieśli ze sobą transparenty z hasłami, m.in. "Stop dla bezrobocia i emigracji młodych", "Szczecin bez gospodarki to upadek miasta". Oprócz  związkowców, w Szczecinie byli  także reprezentacje związków zawodowych m.in. z Łodzi, Gdańska, Poznania, Gorzowa Wlkp. oraz reprezentanci Platformy Oburzonych - inicjatywy Dudy i  Pawła Kukiza.

Zarządy Regionów NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego oraz Koszalińskiego -Pobrzeże podjęły decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej. Bezpośrednim powodem protestu jest brak reakcji premiera Donalda Tuska i jego rządu na postulaty krajowe oraz lokalne, wielokrotnie składane za pośrednictwem wojewody zachodniopomorskiego. 

Od 10 do 16 czerwca protest prowadzony będzie w „miasteczku namiotowym” przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie na Wałach Chrobrego . Każdego dnia podczas debat i dyskusji będą prezentowane kolejne problemy, które dotykają polską gospodarkę. Codziennie, punktualnie o 12 będzie przekazywana wojewodzie petycja z postulatami dotyczącymi kwestii poruszanych tego dnia.

11 czerwca przed siedzibą UW w Szczecinie protestowali kolejarze z PKP oraz energetycy z Elektrowni Dolna Odra oraz z  Enei z Gorzowa Wlkp. i Szczecina. Miasteczko odwiedził także Szef  Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność Kazimierz Grajcarek.

Więcej zdjęć z tego i innych protestów.

Protest przed UW we Wrocławiu.


Wiadomość tą wyświetlono 2408 razy.