Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj
26.06.2013 Nowy zarząd Enei Operator
Dodano: 27 Czerwiec 2013r. 14:15

W związku z upływem kadencji dotychczasowego zarządu Enei Operator, Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki powołało w dniu 26 czerwca nowy zarząd w składzie: Michał Jarczyński, prezes zarządu, Marek Szymankiewicz, wiceprezes ds. infrastruktury sieciowej, Magdalena Bartoś, wiceprezes ds. finansowo-ekonomicznych oraz Jakub Kamyk, wiceprezes ds. pracowniczych.
 

Kadencja Zarządu trwa 3 lata.

Nowy zarząd zastąpił zarząd minionej kadencji, która trwała od 2010 r. w składzie: Artur Różycki prezes zarządu, Grzegorz Kiczmachowski, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych,Artur Kowalczyk, wiceprezes ds. infrastruktury sieciowej.

Wiceprezes ds. pracowniczych Jakub Kamyk, wchodzący w skład zarządu upływającej kadencji, ponownie wybrany przez pracowników będzie nadal pełnił swoją funkcję w nowym zarządzie, a Przemysław Zaleski, odpowiadający dotychczas za obszar handlu, od miesiąca kieruje spółką Enea Trading.

Michał Jarczyński zarządzał przedsiębiorstwami produkcyjnymi i firmami konsultingowymi. Od 1998 r. pracował w Arctic Paper Kostrzyn, jako Dyrektor Finansowy, a od 2002 r. jako prezes zarządu. W latach 2009-2013 obejmował stanowisko CEO międzynarodowej grupy kapitałowej Arctic Paper, nadzorując m.in. cztery elektrociepłownie (blok parowo-gazowy w Polsce, elektrownię wodną i elektrociepłownię biomasową w Szwecji oraz elektrociepłownię opartą na węglu kamiennym w Niemczech). Ukończył studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej oraz studia podyplomowe z finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Marek Szymankiewicz z energetyką i Grupą Enea związany jest od początku swojej kariery zawodowej. W latach 2001-2002 członek zarządu Energetyki Poznańskiej odpowiedzialny za sprawy handlowe, a w okresie 2003-2006 prezes zarządu EnergoPartner - jednej z pierwszych spółek zajmujących się hurtowym obrotem energią elektryczną. Przez 5 lat zarządzał Departamentem Handlu w Enei., następnie Departamentem Planowania i Rozwoju w Enei Operator. Absolwent Politechniki Poznańskiej, ukończył Studium Menedżerskie w Wielkopolskiej Szkole Biznesu oraz Studium Zarządzanie Obrotem Energii Elektrycznej w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Magdalena Bartoś posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek prawa handlowego. Karierę zawodową rozpoczynała w firmie Ernst&Young. Od 2007 roku związana z Grupą PKN Orlen. W latach 2009 -2012 dyrektor finansowy i członek zarządu giełdowej spółki Zelmer, a ostatnio pełniła funkcję dyrektora finansowego spółki Nike Poland. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z dziedziny rozwoju globalnego oraz cykl egzaminów ACCA.


Jakub Kamyk jest związany z energetyką od 1981 roku. W 2005 roku został kierownikiem Posterunku Energetycznego w Gubinie, a rok później został wybrany Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enei w Zielonej Górze. W 2008 roku delegowany przez załogę został członkiem zarządu ds. pracowniczych Enei Operator. Ukończył studia na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

Żródło: CIRE


Wiadomość tą wyświetlono 6731 razy.