Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 22 Wrzesień 2023r.
Drukuj
27.06.2013 Przekazanie władzy w Enea Operator.
Dodano: 27 Czerwiec 2013r. 16:11

 

W siedzibie Spółki ENEOS odbyło się spotkanie pod przewodnictwem członka Zarządu ENEA S.A. ustępującego Zarządu i nowego Zarządu ENEA Operator z reprezentacją związków zawodowych. Ze strony związków zawodowych w spotkaniu uczestniczyli:  Paweł Subocz, Hieronim Nędza, Wacław Molenda, Marek Boiński i Piotr Adamski. Nie byli obecni przedstawiciele MZZP.

Przewodniczący Piotr Adamski w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że Pan Prezes Paweł Orlof organizując to spotkanie wpisał się niestety w retorykę ustępującego Zarządu ENEA Operator i w zaproszeniu pozwolił sobie wezwać stronę społeczną, zamiast zgodnie z obowiązującym prawem i obyczajem uzgodnić z nią termin spotkania.

Prezes w odpowiedzi stwierdził, że wezwanie wynikało z wyjatkowości sytuacji i zastrzegł, że ten sposób działania nie jest absolutnie adekwatny do intencji Zarzadu ENEA SA. Zadeklarował w tym względzie ścisłą współpracę ze stroną społeczną.

Ponadto Przewodniczący Piotr Adamski w swoim wystąpieniu życzył ustępującemu zarządowi szczęścia do prawa, nie odbierając przy tym mu prawa do szczęścia, a to przede wszystkim z uwagi na rozpoczynający się właśnie dzisiaj proces karny o utrudnianie prowadzenia w sposób legalny sporu zbiorowego.

Wystąpienie Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność ENEA poparły pozostałe uczestniczące w spotkaniu związki zawodowe.

Prezes Michał Jarczyński podziękował za duże zainteresowanie ze strony społecznej jego osobą, które przejawiło się poprzez zaciąganie o nim opinii od związków zawodowych z papierni w Kostrzynie.

Wyraził też przekonanie, że żaden ze związków zawodowych z Arctic Paper nie wydał o nim złej opinii, ale też zauważył słusznie, że na opiniach nie jest zbudowana wiarygodność.

Zadeklarował, że swoim postępowaniem doprowadzi do tego, że będziemy o nim mieli równie pozytywne zdanie jak związki z papierni.

Przewodniczący Adamski po wystąpieniu Nowego Prezesa zauważył w jego wypowiedziach akcent typowy dla gwary poznańskiej i stwierdził, że trudno byłoby mu się wyprzeć że jest poznaniakiem

Spotkanie trwało niecałe pół godziny.

Żródło: ENEASOL.PL


Wiadomość tą wyświetlono 2452 razy.