Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj
5-7.07.2013 Spływ Solidarności Drawa 2013
Dodano: 8 Lipiec 2013r. 09:28

Już po raz siódmy  zwolennicy aktywnego wypoczynku z Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. spotkali się w Drawnie aby uczestniczyć w spływie kajakowym szlakiem Jana Pawła II -Drawa 2013. Organizatorem spływu był NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. Pierwszego dnia tj. 5 lipca 2013 po przyjeździe i zakwaterowaniu w namiotach uczestnicy spływu spotkali się przy ognisku by omówić sprawy organizacyjne ,oraz skosztować specjałów przygotowanych przez organizatorów spływu.

6.07.2013 po śniadaniu udaliśmy się pierwszy najtrudniejszy etap spływu tj. na  odcinek od Drawna do Zatomia  Drawą płynącą po terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Trasa spływu prowadziła przez teren jednego z najdzikszych i najpiękniejszych zakątków Europy . Widoki jakie można było podziwiać rekompensowały trudy spływu w tym również częste  wywrotki.  Krótki odpoczynek oraz tradycyjna wojskowa grochówka serwowana przez organizatorów na jednym z wielu miejsc biwakowych pozwoliły nabrać sił na dalszą walkę z Drawą. Ok. godz.16.00 zwycięsko dotarliśmy  do Zatomia gdzie zakończyliśmy pierwszy dzień spływu. Autokarem udaliśmy się do Drawna gdzie czekał na nas obiad .Po krótkiej sjeście poobiedniej spotkaliśmy się na wspólnej biesiadzie prowadzonej przez didżeja. Były tańce ,prezentacja zdjęć z poprzednich spływów ,konkursy muzyczne oraz pasowanie na kajakarza dla  tych , którzy pierwszy raz uczestniczyli w naszym spływie. Zabawa była przednia a noc bardzo krótka.

7.07.2013 po śniadanku przy pięknej słonecznej pogodzie wyruszyliśmy na drugi łatwiejszy odcinek spływy tj. Prostynia - Drawno. Kąpiele słoneczne i nie tylko  oraz dzika Drawa  pozwoliły w pełni ocenić piękno Drawieńskiego Parku Narodowego. Mieliśmy okazję podziwiać ujście Starej Drawy, oraz miejsce gdzie obie odnogi łączą się ponownie w jedno koryto. Potrawy grillowe przygotowane przez organizatorów na jednym z miejsc postojowych pozwoliły uzupełnić stracone kalorie. Spływ zakończyliśmy przypływając obok Góry Zamkowej  na jezioro Dubie zwane również jeż. Adamowo w Drawnie. Organizatorzy zamówili piękną pogodę więc słoneczko zadbało o odpowiednią opaleniznę. Wypoczęci  i szczęśliwi udaliśmy się na obiad do PE Drawno. Po obiedzie pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do swoich miejsc zamieszkania. Uczestnikom spływu pozostały wspomnienia , opalenizna, zdjęcia oraz nadzieja ,że za rok znów się spotkamy.                                                                                               

Organizatorom tj. Komisji Wydziałowej NSZZ Solidarność Rejonu Dystrybucji Choszczno a szczególnie  Waldemarowi Ziółkowskiemu i Aleksandrowi Dementiewowi wielkie słowa podziękowania za wzorową organizację.

Fotorelacja z tego i wcześniejszych spływów.

Drawa 2006 i 2008 filmiki


Wiadomość tą wyświetlono 2962 razy.