Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Lipiec 2024r.
Drukuj

W nowo wybudowanej siedzibie Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp. na kolejnym w tym roku posiedzeniu spotkali się członkowie Gorzowskiego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność. Spotkanie rozpoczęło o krótkiej prelekcji na temat historii archiwum przedstawionej przez  Dyrektora tej placówki Dariusza Rymara oraz  od zwiedzenia nowych pomieszczeń archiwum. Następnie przystąpiono do realizacji wcześniej przyjętego programu zebrania:

1.Przyjęto protokół z ostatniego posiedzenia ZR -28.10.2013 r.

2.Skreślenia z listy Komisji zarejestrowanych w ZR G. Skreślono trzy komisje , powody wykreślenia  : upadłość zakładu, zaniechanie działalności, nie płacenie składek.

3.Wybory na nową kadencję 2014-2018. Przyjęto uchwały porządkowe określające  zasady powiadamiania Regionalnej Komisji Wyborczej oraz terminarze oraz klucz wyborczy na Zebranie Delegatów ZR G ,które ma się odbyć 20 czerwca 2014 r.

4.Przew. J. Porwich zdał  relację z posiedzenia Krajowego Komitetu Protestacyjnego podczas którego rozmawiano o planowanych protestach w wielu miejscach w Polsce.

5.Przedstawiono relację z obchodów 19 rocznicy zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki oraz dziwne zachowanie niektórych hierarchów kościelnych. Poproszono o interwencję w tej sprawie w Episkopacie.

6.Obchody Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. Zaproszono poczty sztandarowe oraz wszystkich członków do udziału w tych obchodach .

7.Wypoczynek w Karpaczu 15-17.11.2013 r. organizowany przez ZR G. Wszystkich członków zachęcono do wspólnego odpoczynku oraz  integracji.

8.Wspólpraca przygraniczna. Jeszcze w tym roku w ramach tej współpracy planowane są spotkania w Słubicach i Dreźnie.

9.Odznaczenia państwowe. Typowanie osób do tych i innych odznaczeń leży też w kompetencjach ZR G. Poproszono o zgłaszanie  osób które zasługują na takie wyróżnienia.

10. Sytuacja w zakładach pracy w regionie. Przedstawiciele  Sanepidu, Szpitala Wojewódzkiego, Enei, Wodociągów zdali relację z napiętej sytuacji w ich zakładach pracy.

11. Wstępnie ustalono termin ostatniego w tym roku posiedzenia ZRG-10.12.2013 r.Wiadomość tą wyświetlono 3243 razy.