Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 19 Kwiecień 2024r.
Drukuj

W Poznaniu w siedzibie BHU doszło do kolejnego spotkania z Prezesem Krzysztofem Cembrowski. Tematyka poruszana podczas spotkania:

1. Projekt zasad przyznawania premii kwartalnej dla pracowników BHU. Strona związkowa zgłosiła szereg uwag do dokumentu przygotowanego przez pracodawcę . Uzgodniono treść dokumentu , który będzie funkcjonował w 2014 r. obok zasad wynagradzania zawartych w ZUZP.

2.Dyżury domowe. Prez. Cembrowski oświadczył ,że przeprowadził analizę kosztową dyżurów domowych pracowników BHU. Z analizy wynika ,że mało jest wezwań pracowników w czasie pełnienia dyżuru domowego, dlatego należy się zastanowić nad celowością ich utrzymywania. Kierujący komórkami mają przeanalizować sytuację  w swoich komórkach, i złożyć odpowiednie wnioski do Zarządu BHU.

3.Zaległe premie kwartalne. W filiach BHU nie zrealizowano wypłat premii według starych zasad. Prezes poprosił o szczegóły , czyli kogo dotyczy temat , oraz jakie są zaległości. Dane takie zostaną przesłane do Zarządu.

4.Posiłki regeneracyjne. W Oddziale Gorzów Wlkp. nie realizuje się zapisów ZUZP gwarantujących otrzymywanie posiłków regeneracyjnych w okresie zimowym. Zaległości powstały za cały listopad. Prezes oświadczył ,że posiadana opinia prawna zabrania wydawania bonów zamiast posiłków. Strona związkowa poprosiła o tą opinię oraz zwróciła się o respektowanie zapisów ZUZP. Prezes oświadczył ,że prześle opinię prawną  a powstałe zaległości wyrówna.

5.Premia na święta. Strona związkowa powtórnie wystąpiła o wypłatę premii świątecznej dla wszystkich pracowników BHU. W odpowiedzi usłyszeliśmy ,że sytuacja BHU poprawia się , ale nie jest jeszcze na tyle dobra żeby wypłacać taką premię. Ostatecznie po krótkich negocjacjach uzgodniono wypłatę premii motywacyjnej przed świętami Bożego Narodzenia. Szczegóły do uzyskania w siedzibach związku.

6.PDO. Zarząd poinformował ,że w dniu dzisiejszym została przesłana do pracowników BHU będących w wieku przedemerytalnym oferta skorzystania z Pakietu Dobrowolnych Odejść.

7.Średnie płace w grupach zawodowych w BHU. Prezes przeprosił za to ,że nie przygotował obiecanych dokumentów. Po nowym roku razem z w/w analizami przygotowane zostanie pełne rozliczenia funduszu wynagrodzeń oraz zaproponowana nowa tabela płac zasadniczych.

Relacja ze spotkania z 15.11.2013

 

 

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 7219 razy.